مقالات

تعمیرات یخچال در کرج | راه های برطرف کردن برفک یخچال فریزر

برفک زدن از جمله پیش آمد هایی است که تاکنون برای خیلی از مردم پیش آمده است و دلیلی بر نگرانی شده است.

در این نوشته سعی داریم دلیل این مشکل یعنی به وجود آمدن برفک و همچنین راهکار هایی در خصوص برطرف کردن آن بگوییم .

همچنین سوالی که پیش می آید نحوه جلوگیری از برفک زدن یخچال می باشد.

قبل از شروع مبحث باید بگوییم به برفک زدن فریزر و برطرف کردن باید توجه کرد زیرا که باعث کاهش راندمان و عملکرد سرمایشی میشود در نتیجه طول عمر یخچال فریز را کاهش پیدا می کند .

اگرچه که به طور کلی برفک زدن پدیده عادی است اما در صورتی که در دراز مدت پیش آمده باشد یعنی در اثر مصرف چند ساله از یخچال یا فریزر صورت گرفته شده باشد اما اگر هر ماه این مشکل برای شما پیش می آید باید درصدد برطرف کردن آن باشید وگرنه ممکن است خسارت های زیادی را متضرر شوید.

دلایلی که سبب میشود برفک به وجود بیاید :

  • دلیلی که اگر وجود داشته باشد باید از تعمیرکاران یخچال کمک بگیرید مشکل خوب کارنکردن ترموستات است توجه داشته باشید که این امر مهم و حساسی است زیرا که اگر تعمیر کار دارای مهارت نباشد آسیب های جدی تر به دستگاه وارد میشود.
  • اگر لاستیک دور درب دچار شل شدگی و یا اسیب دیدگی، ساییدگی باشد باعث میشود هوا به راحتی به درون یخچال نفوذ کند و پدیده برفک به وجود بیاد .
  • دلیل دیگر مجاورت یخچال با محیط های رطوبت زا مانند کتری یا سماور یا اجاق گاز باشد در نتیجه باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال فریزر میشود.

علت برفک زدن چیست ؟

علت ایجاد برفک این است که هوای سرد موجود در یخچال با هوای گرم و مرطوب بیرون برخورد کند در نتیجه باعث به وجود آمدن برفک میشود.

در صورت مشاهده برفک سریعا آن را ذوب و برطرف کنید زیرا که لگر بماند و ضخامت آن بیشتر شود باعث میشود که برق بیشتری مصرف شود و فشار بیشتری به یخچال فریزر وارد شود.

راه های برطرف کردن برفک یخچال فریزر

  • میتوان از پنکه استفاده کرد و بعد از برطرف شدن آن را خشک کنید و سپس وسایل را دوباره داخل یخچال فریزر بگذارید و بعد از آن حدود نیم ساعت صبر کنید و بعدا یخچال را به برق بزنید .
  • اگر برفک ها غیر طبیعی بودند باید حدود 2 3 ساعت صبر کرده یخچال را از برق کشیده وسایل را بیرون آورده  و منتظر بشوید تا برفک از بین برود اصلا از اجسام تیز استفاده نکنید برای از بین بردن برفک ها زیرا که باعث خراش در بدنه یخچال فریزر میشود.

پیش نویس : تعمیرات یخچال در کرج , تعمیر لوازم خانگی در کرج ,

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *