مقالات

تعمیرگاه تخصصی لباسشویی در کرج

در این مقاله میخواهیم در مورد لرزش ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن و دلایل آن و راه های برطرف کردن آن بحث کنیم.

لرزش ماشینن لباسشویی در هنگام خشک کردن یکی از مشکلاتی است که ممکن هر کدام ما آن را تجربه کرده باشیم که این امر باعث سروصدای زیادی میشود.

دلیل این لرزش ممکن است به خاطر مشکلات فنی باشد و یا به خاطر درست استفاده نکردن از ماشین لباسشویی.

تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

 

دلایل لرزش ماشین لباسشویی و برطرف کردن آن :

  • تراز نبودن : اولین دلیلی که در خصوص این مسئله بیان میشود تراز نبودن است برای تراز کردن میتوانید از ابزار مهندسی تراز استفاده کنید و اگر این ابزار را ندارید برای تراز کردن میتوانید از تخته سه لایه استفاده کنید . روش دیگر این است که برای تراز کردن از  پایه های ماشین لباسشویی استفاده کنید و همه ی آن ها را یک اندازه کنید که مکانیزم این کار نیز در بیشتر ماشین های لباسشویی یکسان است و همچنین میتوانید از پد های ضد لرزش نیز استفاده کنید .
  • نامتعادل بودن بار لباسشویی دلیل دیگر این لرزش ها می باشد باید بصورت یکنواخت و متعادل لباس ها را داخل ماشین لباسشویی قرار داد و دلیل دیگر ممکن است این باشد که میزان وزن زیادی داخل لباسشویی قرار داده باشید دقت کنید وزن گفته شده در ماشین لباسشویی وزن لباس های خشک است  و نباید از این مقدار بیشتر بشود .
  • دلیل دیگر ممکن است مربوط به فنر های دیگ بشود این فنر ها وظیفه معلق نگه داشتن دیگ و همچنین ثابت نگه داشتن آن در پایه لباسشویی است وظیفه این فنر ها این است که هنگام شستشو  حرکت ها و ارتعاشات را جذب می کنند و به دلیل اسیب دیدن و یا جداشدن این فنر ها ایجاد ارتعاش و سروصدا میشود برطرف کردن این مشکل باید توسط کارشناس فنی صورت بگیرد.
  • کمک فنر که همه ماشین لباسشویی هایی که درب از جلو دارند دارای آن می باشند و وظیفه این کمک فنر این است که از لرزش ها جلوگیری بشود اگر این کمک فنر آسیب بیند و همچنین بار به شکل نامتعادل داخل لباسشویی قرار بگیرد سبب لرزش و سروصدا میشود و در ضمن اگر این مشکل را برطرف نکند ممکن است سبب آسیب زدن به سایر اجزای ماشین لباسشویی بشود
  • علت لرزش ماشین لباسشویی میتواند از قطعات دیگری نظیر تسمه کاهش حرکت دیگ، پد پوششی دیگ، پد دمپر، بلبرینگ ماشین لباسشویی و…. باشد که حتما باید توسط متخصصان این حوزه مورد بررسی قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *