مقالات

تعمیرگاه تخصصی ماشین ظرف شویی در کرج

در این مقاله سعی داریم در مورد عدم آب گیری کردن ماشین ظرفشویی بگوییم .

شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که با تعداد زیاد از ظرف های کثیف مواجه میشوید و از ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید در این هنگام وقتی ظرف ها را آماده میکنید و آن ها را داخل ماشین ظرفشویی میگذارید و دکمه شروع به کار دستگاه را میزنید اما ماشین ظرفشویی کار نمی کند اصطلاحا آب گیری را انجام نمیدهد .

در ادامه به بررسی دلایل به وجود  آمدن این مسئله میپردازیم .

  • اولین مورد که نیاز است آن را برسی کنید شیر آب تامین کننده آب دستگاه ماشین ظرفشویی می باشد. به این صورت که معمولا یک شلنگ و یا شیرآب در زیر سینک وجود دارد که معولا این شیر وصل به ماشین ظرفشویی میشود دقت کنید که این شیر دچار خرابی ، پوسیدگی ، سوراخ شدن و از اتصال آن مطمئن شوید و همچنین باید فشار آب مناسب باشد .
  • برد الکترونیکی در مدل های جدید و تایمر در مدل های قدیمی یکی از اجزایی است که وظیفه ارتباط بین اجزای مختلف را دارد .اگر این قطعه دچار آسیب بشود سبب میشود بقیه اجزا از کار مختل میشوند .اگرچه که معیوب بودن برد از مواردی است  که کمتر اتفاق می افتد در نتیجه در موارد آخر آن را چک کنید .
  • مورد دیگر این است که شناور آب نیز چک بشود شناور آب که هنگامی که آب پر میشود آن نیز بالا می آید و سوییچ شناور نیز که در زیر آب قرار گرفته است به شیر آب دستور قطع شدن می دهد بنابراین همیشه وضعیت سوییچ شناور و شناور را چک کنید .
  • سوییچ قفل در ظرفشویی یکی از نکات مهم است زیرا که اگر سوییچ به خوبی تنظیم نشود انگار که در باز است و عمل آب گیری انجام نمیشود و با یک مولتی متر جریان آن را اندازه بکیرید که از صحن کارکرد آن مطلع شوید.

مورد دیگری که برخی از مشتریان از آن گله مند هستند این است که گاهی آب گیری صورت میگیرد اما پایان نمیگیرد که دلیل آن نیز میتواند مربوط به مواردی باشد که در ادامه شرح میدهیم :

  • شیر ورودی آب
  • برد الکترونیکی که در دستگاه های قدیمی تایمر
  • شناور و سوئیچ شناور

نکته خیلی مهمی که وجود دارد این است که در صورتیکه مشکل به طوری هست که باید تعویض قطعات صورت بگیرد حتما از تعمیرکاران خبره و کارشناسان این حوزه استفاده کنید به دلیل این که گاهی افراد خود این کار را انجام می دهند و ممکن است دستگاه دچار آسیب بشود .

پانوشت: تعمیرگاه تخصصی ماشین ظرف شویی در کرج , ماشین ظرفشویی سامسونگ , تعمیر ماشین ظرفشویی , بهترین تعمیر گاه لوازم خانگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *